close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
شرفخانی:میزبانی تولیت کاظمین(ع) از بقاع متبرکه جهان اسلام

شرفخانی

نطنز- معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: فروردین ماه ۹۷ تولیت مقدس کاظمین(ع) میزبان اعتاب و بقاع متبرکه جهان اسلام خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، حجت الاسلام احمد شرفخانی در حاشیه بازدید نمایندگان ۱۷ تولیت آستان‌ مقدس و بقاع متبرک جهان  اسلام  در آقا علی عباس (ع) بادرود در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهداف این سفر اظهار کرد: از اقدامات مناسبی که طی دو سال اخیر در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور صورت گرفته، برگزاری اجلاسیه تولیت‌های اعتاب مقدس ایران، عراق و سوریه بود.
وی گفت: هم‌افزایی و هم‌گرایی میان فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در بخش آموزش و پژوهش و نیز مدیریتی آستان‌های متبرک و هم‌چنین احیاء موقوفات، فناوری اطلاعات و تبادل تجربیات و زیارت معرفتی از جمله اهداف این سفر است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: تولیت ها در این نشست نسبت به بحث های فرهنگی، عمرانی، مدیریت، تکریم زائر، مباحث حقوقی زائر و همچنین در مورد موضوعاتی مثل تسهیل امور زائران و توسعه امر زیارت به بحث و تبادل نظر می پردازند.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید در اماکن متبرکه نسبت به آن توجه ویژه داشت، بحث خانواده است و در این اجلاس مصوب شد تا در تمام اعتاب مقدس در کشورهای ایران و عراق یک مرکز مشاوره خانواده راه اندازی شود.

حجت الاسلام شرفخانی خاطرنشان کرد: برنامه های آموزشی مهارت های زندگی به صورت کوتاه مدت و بلند مدت برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه یکی از موضوعاتی است که در راه اندازی این مراکز مشاوره مد نظر مسئولان قرار گرفته است.

وی ارتباط بین شهرها در ایران و عراق را یکی دیگر از سیاست های سازمان اوقاف برای تبادل تجربیات بین شهرهای میزبان امامزادگان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با حضور نمایندگان آستان های مقدس کشور عراق در ایران بحث پیوند این شهرها نیز آغاز شود.

حجت الاسلام شرفخانی به سفر سال گذشته رهبر معظم انقلاب به آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و سید محمد (ع) نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این سفر برای مسئولان اوقاف یک راهبرد است و همه وظیفه داریم تا در راه توسعه این مکان مقدس و معرفی آن در سطح جهان اسلام بکوشیم.

وی تصریح کرد: تفاهم نامه ای در ۱۸ بند تهیه و به تایید نمایندگان تولیت اعتاب مقدسه رسید و در فروردین ماه ۹۷ تولیت مقدس کاظمین (ع)  میزبان اعتاب و بقاع متبرکه جهان اسلام خواهد بود.

به گزارش ایمنا، آستان مقدس آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع) از فرزندان بلافصل امام موسی بن جعفر در شش کیلومتری شهر بادرود و ۳۷ کیلومتری نطنز و ۱۶۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد که سالیانه بیش از سه و نیم میلیون زائر و مسافر به این بارگاه مطهر  مشرف می شوند.11 / 10 / 1396 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت