close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان: احیای ارزش کتابخوانی در جامعه همت همگانی می طلبد

کتاب خوانی فریدن

نطنز- سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان گفت: احیای ارزش کتابخوانی در جامعه همت همگانی می طلبد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، دوره هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی ویژه کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان در بادرود برگزار شد.

امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان در ابتدای این دوره آموزشی با تأکید بر اهمیت مخاطب کودک و نوجوان به‌ عنوان موضوعی زیرساختی برای کتابخانه‌های عمومی، اظهار کرد: وظیفه ما است که با مشارکت، همت خود را بر احیای ارزش و فضیلت کتابخوانی در جامعه معطوف کنیم و در این راستا توجه به گروه سنی کودک و نوجوان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: اصفهان یازدهمین استان میزبان این دوره آموزشی است و کتابداران آن با مفاهیم اصولی قصه‌گویی آشنا می‌شوند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان تصریح کرد: کتابداران در این دوره‌ها با اصول و تاریخچه قصه‌گویی و شیوه انتخاب قصه مناسب آشنا می‌شوند و قصه‌گویی را به‌صورت عملی تمرین می‌کنند.

ذبیح الله صولتیان رییس کتابخانه عمومی بادرود در ادامه اظهار کرد: دوره هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی با تدریس شاهدخت موسی زاده، فعال حوزه کودک و نوجوان و با حضور ۴۲ تن از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، در شهر بادرود برگزار شد.

شاهدخت موسی زاده، مدرس و فعال حوزه کودک و نوجوان، گفت: دوره هم افزایی مهارت های قصه گویی به منظور تقویت مهارت‌های کتابداران بخش های کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی، در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت توجه به کودکان و نوجوانان، برنامه‌های قصه گویی در بخش‌های کودک کتابخانه های عمومی یکی از اصلی ترین برنامه‌های ویژه برای کودکان و نوجوانان است.

موسی زاده با اشاره به اینکه تا پایان سال در ۱۵ استان دیگر این دوره برگزار خواهد شد، گفت: در روز اول سه موضوع اصلی در قصه گویی از قبیل انتخاب قصه (با توجه به شرایط و روحیه قصه گو، مخاطب قصه، زمان و نوع قصه)، تمرینات قصه گویی (تمرینات و خلاقیت های بعد از انتخاب قصه، حفظ ساختار اصلی قصه و تعغییر در ساختار فرعی آن)، اجرا یا بیان قصه(چگونگی شروع کردن قصه، پیش بردن و در آخر پایان مناسب و دلچسب کودکان و شنونده قصه) را به طور کامل و با ارایه قصه‌هایی جهت تفهیم بهتر مطالب به کتابداران آموزش داده شد.

امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان در ابتدای این دوره آموزشی با تأکید بر اهمیت مخاطب کودک و نوجوان به‌عنوان موضوعی زیرساختی برای کتابخانه‌های عمومی، اظهار کرد: وظیفه ما است که با مشارکت، همت خود را بر احیای ارزش و فضیلت کتابخوانی در جامعه معطوف کنیم و در این راستا توجه به گروه سنی کودک و نوجوان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: اصفهان یازدهمین استان میزبان این دوره آموزشی است و کتابداران آن با مفاهیم اصولی قصه‌گویی آشنا می‌شوند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان تصریح کرد: کتابداران در این دوره‌ها با اصول و تاریخچه قصه‌گویی و شیوه انتخاب قصه مناسب آشنا می‌شوند و قصه‌گویی را به‌صورت عملی تمرین می‌کنند.
به گزارش ایمنا، ۶۰ نفر از کتابداران سراسر استان اصفهان در این همایش دو روزه حضور داشته‌اند01 / 11 / 1396 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت