close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
پرداخت افزون بر 3.5 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی نطنز

کاشان- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی نطنز گفت: سه میلیارد و 750 میلیون ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی و خود اشتغالی به 26 نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی این شهرستان در سال جاری پرداخت شده است.

مهدی محبی روز سه شنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: سقف تسهیلات خوداشتغالی 200 میلیون ریال است که بازپرداخت آن پنج ساله با کارمزد چهار درصد بوده و جامعه هدف بهزیستی از جمله بانوان آسیب دیده، گروه های معلول جسمی و ذهنی و معتادان بهبود می توانند از آن استفاده کنند.
وی مجموع پرونده های موجود در بهزیستی شهرستان نطنز را یک هزار و 400 فقره عنوان کرد و افزود: 600 پرونده ویژه مستمری بگیران حوزه توانبخشی، 310 پرونده حمایتی و اجتماعی (شامل زنان سرپرست خانوار) و 112 پرونده پیشگیری (شامل حمایت از آسیب دیدگان اعتیاد) است.
رئیس اداره بهزیستی نطنز بیان کرد: پنج هزار و 227 نفر نیز سالمند هستند که 12.5 درصد از جمعیت این شهرستان را شامل می شوند و از میان آنها 284 نفر تحت پوشش خدمات این مجموعه قرار دارند.
شهرستان نطنز افزون بر 47 هزار نفر جمعیت دارد و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان پیش تر در جمع خبرنگاران، نرخ بیکاری در این شهرستان را 6.5 درصد (جزء شهرستان های دارای کمترین نرخ بیکاری در استان) اعلام کرده بود.
این شهرستان در فاصله 125 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: رحمت الله کاملی بادی ** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده17 / 11 / 1396 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت