close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
دانش آموزان بادرودی میثاق نامه چهارشنبه‌سوری بی‌خطر را امضا کردند

چهارشنبه سوری

نطنز- رییس اداره آموزش و پرورش بادرود گفت: در راستای فرهنگ سازی و سنت های اصیل ایرانی، دانش‌آموزان هنرستان بادرود میثاق‌نامه چهارشنبه‌سوری بی‌خطر را امضا کردند.

حسین ماهیان در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، اظهار کرد: چهارشنبه سوری، به عنوان سنّت باستانی و ماندگار، نماد فرهنگ غنی و زیبای خانواده ایرانی است که متأسفانه با غفلت برنامه های فرهنگی، در سال های اخیر به ترقّه بازی و اقدامات مخاطره آمیز تبدیل شده است.

رییس اداره آموزش و پرورش بادرود گفت :جهت فرهنگ سازی سنّت های اصیل ایرانی و مقابله با برنامه های خطر آفرین چهارشنبه سوری که با روح این سنت اصیل در تعارض است، بایستی توسط صاحبان رسانه و جراید در فضای مجازی آغاز شود.

وی افزود: بر این اساس و در پی فداکاری نیروهای آتش نشانی، دانش آموزان هنرستان شهید بهشتی بادرود در حضور مسئولان شهر تصمیم گرفتند تا طرح سوگندنامه چهارشنبه سوری را با نام "میثاق نامه چهارشنبه سوری بی خطر" در منطقه بادرود آغاز کنند تا هم به فرهنگ ارزشمند ایرانی احترام گذاشته و هم برای آتش نشانان و سایر نیروهای انتظامی و امنیتی شهرمان دردسر درست نکنند و آنان نیز این روز شیرین را با سلامت و خرسندی در کنارخانواده خود جشن بگیرند.

ماهیان گفت: دانش آموزان هنرستان شهید بهشتی بادرود به عنوان پیشگام این تصمیم ارزشمند، سوگند خوردند تا امسال با پرهیز از خرید و استفاده از موّاد محترقه، به فرهنگ و شخصیت افتخارآمیز ایرانی احترام بگذارند17 / 12 / 1396 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت